Technologie a kvalita

Naše vize úspěšně měníme ve skutečnost. Investujeme do moderních technologií, které nám umožňují  vyrábět produkty v nejvyšší kvalitě.

Kvalita výrobního procesu

ZPV je certifikována dle standardu kvality v automobilovém průmyslu - IATF 16949 a dále dle standardů v oblasti životního prostředí - ISO 14001 a bezpečnosti práce – ISO 45001. ZPV je držitelem certifikátů pro výrobkové skupiny auto rohoží a velkoplošných výrobků - pryžových, gumotextilních, termoplastických a textilních dle: CCC, EMS 14001:2016, OHSAS 18001:2008, Formel Q a Q1. V rámci zavedeného systému řízení se ZPV intenzivně zaměřuje na: oblasti sociální odpovědnosti, udržitelného rozvoje a principy odpovědného podnikání. Tyto principy jsou definovány v závazném ,,Etickém kodexu zaměstnanců“.

Technologie výrobního procesu

V našich pracovních postupech využíváme inovační potenciál a sofistikované moderní technologie. ZPV investovala během posledních 5 let více než 1 000 000 EUR do výzkumu a vývoje.

Technologie vstřikování – TPE

Koberce vyráběné touto technologií jsou ze 100% recyklovatelného materiálu z vysoce kvalitních materiálů na bázi SEBS.

Technologie výroby textilních koberců

Při výrobě textilních koberců používáme kobercovinu s vláknem z PP nebo vysoce kvalitním vláknem z PA6 odpovídající vysokým nárokům automobilového průmyslu. Koberce jsou vysekávány na automatickém stroji nebo vyřezávány plotrem. Finální operace lemování nebo obšívání umožňuje kombinaci barev či materiálů dle přání zákazníka.

Gumo-textilní koberce

Jedná se o unikátní technologii spojení SBR-EPDM gumy s tkanou polyesterovou látkou, která může být dle požadavku zákazníka potištěna. Speciální technologie spojení dává finálnímu výrobku kovový vzhled a zajišťuje vysokou odolnost proti oděru.

Gumové koberce

Dlouholetá výroba gumových koberců na velkoplošných vulkanizačních více etážových lisech. Jedná se o process vulkanizace gumy na bázi SBR nebo SBR-EPDM s možností výroby velkoplošných výrobků.

Certifikace

ZPV je certifikována dle standardu kvality v automobilovém průmyslu – IATF 16949 a dále dle standardů v oblasti životního prostředí –  ISO 14001 a bezpečnosti práce – ISO 45001.

ZPV má platné certifikáty pro výrobkové skupiny auto rohoží a velkoplošných výrobků – pryžových, gumotextilních, termoplastických a textilních.

V rámci svého systému řízení  ZPV rovněž důsledně aplikuje požadavky z oblasti sociální odpovědnosti, udržitelného rozvoje a principů odpovědného podnikání. Tyto principy jsou definovány v  závazném ,,Etickém kodexu zaměstnanců,, .

Aktuální certifikáty (PDF):

Reference

ZPV Rožnov s.r.o. je významným dodavatelem autokoberců do automobilového průmyslu - OEM (Original Equipment Manufacturer) od roku 1994.

Škoda
Mercedes-Benz
Audi
Peugeot
Citroen

ZOBRAZIT VŠECHNY